Ćwiczenia z Ratownictwa Medycznego i Technicznego 2019

Aktualności » Ćwiczenia z Ratownictwa Medycznego i Technicznego 2019

Ćwiczenia Ratownictwo Medyczne Techniczne 2019

W dniu 23 listopada 2019 roku w godzinach popoludniowych, Strażacy Ratownicy wchodzący w skład Jednostki Operacyjno-Technicznej OSP Duńkowice wzięli udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa medycznego. Pod okiem zawodowych Ratowników Medycznych doskonalili się w Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Strażacy przerobili kilkanaście scenariuszy, dzięki którym poszerzyli swoją wiedzę z KPP.

Po ćwiczeniach z KPP, późnym wieczorem odbyły się ćwiczenia praktyczne (pozorowany wypadek drogowy). Ratownicy zrealizowali założenia taktyczne z ratownictwa technicznego (uwalnianie i ewakuacja osób poszkodowanych z pojazdów przy pomocy sprzętu hydraulicznego) oraz KPP (udzielanie pomocy medycznej poszkodowanym w wypadku).