XIX Dzień Papieski w Ochotniczej Straży Pożarnej im. Jana Pawła II w Duńkowicach

Aktualności » XIX Dzień Papieski w Ochotniczej Straży Pożarnej im. Jana Pawła II w Duńkowicach

XIX Dzień Papieski w Ochotniczej Straży Pożarnej im. Jana Pawła II w Duńkowicach


W niedzielę 6-go października 2019 jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Duńkowicach była organizatorem obchodów XIX Dnia Papieskiego pod hasłem: "Wstańcie, chodźmy !"

Dzień Papieski był organizowany po raz ósmy przez jednostkę Straży Pożarnej z Duńkowic. Jak co roku rozpoczął się on Mszą Św. o godzinie 9:30, w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Duńkowicach. W mszy uczestniczyli strażacy wraz z pocztem sztandarowym.

Następnym punktem obchodów Dnia Papieskiego był rajd rowerowy który rozpoczął się o 14:30, w tym roku na trasie Duńkowice-Nienowice-Michałówka-Duńkowice. Pomimo niesprzyjającej pogody w rajdzie wzięło udział około 50 rowerzystów. Po powrocie do remizy na rowerzystów czekała gorąca herbata oraz poczęstunek przygotowany przez druhny z OSP Duńkowice. Ostatnim punktem była wspólna modlitwa różańcowa którą poprowadził proboszcz parafii Michałówka ks. Mieczysław Stopa.

 

 

Druhny i druhowie OSP Duńkowice Serdecznie Dziękują wszystkim uczestnikom za przyjęcie zaproszenia i uczestnictwo, a także już dziś zapraszają na przyszłoroczny 10-ty Dzień Papieski.